رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت گردشگری – گردشگر آنلاین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۵ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 15 October

محیط زیست


خرس قهوه ای بیمه شد

خرس قهوه ای از جمله حیوانات تحت حمایت محیط زیست است که در برخی مناطق جنگلی مازندران از جمله غرب استان سکونت دارندیک درنا میهمان داریم

خدا را شکر؛باز هم امید از سیبری امد

سال ۸۷ یک تراژدی غم انگیز برای جفت زیبا و دلربای درنا که در مازندران میهمان بودند رقم خوردوزندگی این جفت نایاب را دستخوش سرنوشتی دردناک کرد.


مهمانان زیبای زمستانی

شروع سمفونی قوهای اوازخوان

مهاجرت قوها به سرخرود سبب رونق بازار پرنده نگری در منطقه شده است، چنان که در آخر هفته تعداد بازدیدکنندگان به هزاران نفر هم می‌رسد.


سوداگری میلیاردی با دم کوسه‌ها در خلیج‌فارس

سواحل جنوبی کشور این روزها با کوسه‌های سلاخی شده به طمع تجارت میلیاردی چهره زشتی به خود گرفته‌اند اما مسئولان سازمان محیط زیست می‌گویند به دلیل نبود گارد ساحلی در این سازمان، سازمان شیلات باید پاسخگوی این فاجعه باشد.


رنج نامه مرنجاب

مرنجاب واقع در شمال استان اصفهان یکی از زیباترین نقاط کویری کشور است که در فصل های سرد سال شمار قابل توجهی از گردشگران را با کمترین امکانات و خدماتی میزبانی می کند .


تبلیغات

یادداشت ویژه

ايرانى ها در مناطق آزاد خانه دوم بخرند

گردشگرانلاین-چرا ایرانی ها باید به مناطق آزاد سفر کنند و یا اینکه چرا فکر می کنید گردشگری خارجی در این مناطق توسعه می یابد آن هم با طرح بدون ویزا. گردشگران قرار است با کدام پرواز بین المللی به مناطق آزاد برسند؟ غیر از دبی و مسقط که به جزیره کیش پرواز دارند دیگر کدام یک از مناطق آزاد به صورت مستقیم با کشورهای دیگر پرواز دارند؟ پس اگر به دنبال توسعه گردشگری خارجی هستیم اولین موضوع دسترسی یک یا دو پایتخت اروپایی به یکی از مناطق آزاد کشورمان است. موقعی می گفتند که تجارت چمدانی در مناطق آزاد بسیار مناسب است اما اکنون در مناطق آزاد مزیت نسبی خرید وجود ندارد. همچنین بسیاری از مردم به دنبال خرید خانه دوم در شهر و یا کشور دیگر هستند. شمالی ها در این زمینه زرنگ بوده اند ما می توانیم این کار را در مناطق آزاد باب کنیم، امتیازی در این مناطق ایجاد کنیم که مردم خانه دوم خود را در کیش و یا قشم بخرند. چند سال پیش با شهردار آنتالیا جلسه داشتم آنها در زمستان ۱۷ هزار تیم ورزشی را در این فصل پذیرش می کردند. ما هم اگر می خواهیم چنین فرصتی را از دست ندهیم باید در جایی مانند کیش چنین برنامه هایی را داشته باشیم. بهتر است مدیریت رویدادها را بسته به هر منطقه انجام دهیم بسیاری از مناطق آزاد کنار ساحل هستند. یکی از پدیده هایی که می تواند به مناطق آزاد کمک کند توسعه گردشگری دریایی است. چرا کشتی کروز به مناطق آزاد نمی آید؟ کشتی های کروز معمولا سه هزار نفر را در خود می پذیرند آنها می توانند در جایی مانند چابهار، کیش یا قشم پهلو بگیرند و از بازارهای ایران خرید کنند. موضوع دیگر گردشگری سلامت است که می توان یک برنامه برای اطبا و پزشکان خارجی داشت و برای آنها در مناطق آزاد برنامه داشته باشیم. اکبر غمخوار فعال صنعت گردشگری

یادداشت های خصوصی