رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت گردشگری – گردشگر آنلاین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۵ صفر ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 15 October
  تهران لطیف
  ١٨(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.٢٨(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۶.٢٨(in)
اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
 • کد خبر : 2898
 • تیتر ویژه
 • چاپ خبر : اولین مدرسه ایرانی با رنگ و بوی قهوه !

مدرسه قهوه ایران اولین، بزرگترین و مجهز‌ترین فضای آکادمیک کشور در زمینه قهوه و کافی‌شاپ است که چشم انداز روشنی را پیش رو دارد.

گردشگرانلاین-صنعت قهوه بر خلاف تصور عمومی، بسیار پیچیده و پر رمز و راز است. علاوه بر ساز و کار کشت و فرآوری قهوه، شیوه های مختلف دم آوری آن نیز امری کاملا تخصصی و نیازمند دانش و مهارت مرتبط است.

در فرهنگ ما همیشه قهوه به عنوان یک کالای لوکس مطرح بوده و کسانی که علم دم‌آوری قهوه را داشته اند، به عنوان انسان‌های خاصی شناخته می‌شده اند. اما در سال‌های اخیر با گسترش دانش قهوه، این دانه‌ی خوش طعم و جذاب، جای خود را در میان عموم مردم باز کرده؛ به گونه‌ای که در اکثر خانه‌ها قهوه به چای ترجیح داده می‌شود.

تعداد بالای کافی شاپ‌های سطح شهر و جمعیتی که در آن وقت می‌گذرانند نشان می‌دهد که مردم از قهوه و فرهنگ قهوه نوشی استقبال کرده اند.

شغل آماده سازی قهوه یا همان باریستا برای اغلب مردم شغل ناشناخته است. اما این روز‌ها مجموعه‌ای تحت عنوان مدرسه قهوه ایران، به صورت تخصصی به امر آموزش و تربیت باریستا‌ می‌پردازد.

مجموعه‌ای با سابقه طولانی در  آموزش و راه اندازی کافی شاپ، که با راه اندازی مجتمع تخصصی آموزشی توانسته است در بالا بردن سطح علمی هنرجویان گام بلندی بردارد.

این مجموعه دارای work shop‌های آموزشی مختلفی است که در تمامی آن‌ها از به روز‌ترین دستگاه‌های جهان بهره می‌برد. اساتید مجرب و حرفه‌ای این مجموعه و کیفیت آموزشی بالا، ازجمله ویژگی‌هایی است که این مجموعه را در سطح کشور بی‌رقیب کرده است.

روند رو به افزایش تعداد متقاضیان شرکت در دوره‌های مدرسه قهوه ایران؛ خود گواهی بر بالا بودن سطح و کیفیت آموزش در این مجموعه می‌باشد.

مدرسه قهوه ایران نقش بسیار پر رنگی در امر کارآفرینی در صنعت قهوه کشور ایفا می‌کند. بسیاری از هنرجویان فارغ‌التحصیل این مدرسه، در بالاترین سطوح این صنعت مشغول به کار هستند و از این راه کسب درآمد می‌کنند. به هر روی، مدرسه قهوه ایران اولین، بزرگترین و مجهز‌ترین فضای آکادمیک کشور در زمینه قهوه و کافی‌شاپ است که چشم انداز روشنی را پیش رو دارد.

اخبار مرتبط