رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت گردشگری – گردشگر آنلاین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 24 July
  تهران لطیف
  ٣٢(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٩٠(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۵.٩٠(in)
اوقات شرعی

مناظر سرسبز و زیبای مزارع چای از جمله جاذبه‌هایی هستند که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند. زیبایی‌های طبیعت در در مزارع چای تنکابن و رامسر، از هر سو رخ نشان می‌دهند. وقتی باران بهاری بند می‌آید و بوی نم به همراه عطردل انگیز بوته‌های چای در قلب مزارع سرسبز می‌پیچد، زنان چایکار […]

مناظر سرسبز و زیبای مزارع چای از جمله جاذبه‌هایی هستند که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند.
زیبایی‌های طبیعت در در مزارع چای تنکابن و رامسر، از هر سو رخ نشان می‌دهند. وقتی باران بهاری بند می‌آید و بوی نم به همراه عطردل انگیز بوته‌های چای در قلب مزارع سرسبز می‌پیچد، زنان چایکار شمالی، با سبدهایی بر دوش، مسیر چند صدمتری خانه تا مزرعه را برای برداشت چای می‌پیمایند.
باید در کنارشان باشی تا ذوق و شوق چیدن این دم نوش آرامش بخش را در وجودشان احساس کنی. چیدن چای، به همین سادگی هم که فکرش را می‌کنیم نیست، بلکه فوت و فن خودش را می‌خواهد که تنها زنان چایکار از پس آن بر می‌آیند. این زنان زحمتکش، با دستان پرتوان و با مهارتی خاص، برگ‌های تزئینی چای را یکی یکی از شاخه‌های تا به کمر رسیده‌شان جدا می‌کنند و درون سبدهای حصیری می‌ریزند و آرام آرام ترانه‌های محلی و شادی بخشی را به صورت دسته جمعی نجوا می‌کنند. در این هنگام، آرامش خاصی برقرار می‌شود که احساس کسالت را از هر کسی دور می‌کند. شاید به همین دلیل است که زنان چایکار، انگار اصلاً خسته نمی‌شوند.

اخبار مرتبط