• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Tuesday - 23 April - 2024
7

شهید سلیمانی نماد وحدت امت اسلام است

  • کد خبر : 4238
  • 02 ژانویه 2022 - 10:43
شهید سلیمانی نماد وحدت امت اسلام است

گردشگرآنلاین – تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به جایگاه شهید سلیمانی گفت: شهید سلیمانی نماد وحدت امت اسلام است.

به گزارش گردشگرآنلاین، حجت‌الاسلام احمد مروی امروز، ۱۱ دی ‌ماه، در گردهمایی تقریب مذاهب و روحانیون که به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با حضور علمای شیعه و اهل سنت در مصلی کرمان برگزار شد، با بیان اینکه هر شهر و دیاری به جهاتی قداست و ارزش پیدا می‌کند، اظهار کرد: مدینه‌النبی به سبب وجود مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص) قبله دل‌های تمام مسلمانان عالم است. کربلا به دلیل خون‌های پاکی که در روز عاشورا در آن سرزمین ریخته شد، قداست پیدا کرد و ملجا عاشقان و عارفان شد. مشهد به خاطر وجود مبارک پاره تن پیغمبر(ص) حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) مشهد مقدس و ارض اقدس نام گرفت و کرمان به سبب وجود مدفن سرباز سرافراز اسلام شهید سلیمانی، یک عارف، مجاهد، عاشق و خدمتگزار قداست یافت و بر ارزش و معنویتش افزوده شد.

وی با بیان اینکه پس از شهادت سردار سلیمانی کرمان نیز یک شهر زیارتی شد، افزود: امروز نه تنها از سراسر ایران اسلامی بلکه از تمام دنیا برای زیارت مرقد شریف سردار سلیمانی، این انسان پاکباخته و عاشق خداوند، به کرمان می‌آیند و از مرقد شریف آن سردار سرافراز اسلام الهام و درس زندگی می‌گیرند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به این سخن امام خمینی(ره) که همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود، تصریح کرد: این فرمایش امام راحل در کرمان به برکت مزار نورانی سردار سلیمانی محقق شد و عینیت یافت. مزار شریف شهید سلیمانی امروز دارلشفای دل‌ها از وسوسه‌های شیطانی، منیت‌ها، خودخواهی‌ها و دنیا پرستی‌هاست.

وی در ادامه به جنبه‌های مختلف زندگی شهید سلیمانی اشاره کرد و زندگی این شهید بزرگوار را الهام بخش آزادگان دانست و عنوان کرد: تشییع باشکوه پیکر شهید سلیمانی سند عطف جریان مقاومت و بیداری امت اسلام بود؛ علی‌رغم تبلیغات سوء دشمنان در خصوص عدم همراهی مردم با خط مقاومت و جریان بیداری و جهاد، تشییع کم نظیر پیکر پاک این شهید سرافراز خط بطلانی بر سال‌های تبلیغات مسموم دشمنان کشید.

مروی با بیان اینکه تمام جهان اسلام در شهادت سردار سلیمانی اشک ماتم ریخت و به دشمنان و قاتلین او لعن و نفرین فرستاد، بیان کرد: شهید سلیمانی نماد یک جریان خاص نبود. او نماد ملت و امت اسلام بود و این حقیقت را تشییع پیکر پاکش به اثبات رساند.

وی شهید سلیمانی را نماد وحدت اسلامی خواند و گفت: شهید سلیمانی درون یک مرز گنجانده نمی ‎شود. او متعلق به هیچ مذهب، جریان و جناح خاصی نبود. شهید سلیمانی متعلق به جهان مظلومین بود. او در شرایطی در فلسطین مبارزه و به مبارزان فلسطینی کمک‌هایی تأثیرگذار، سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده کرد که تقریبا تمام جامعه فلسطینیان مسلمانان اهل سنت هستند.

به گزارش گردشگر آنلاین، تولیت آستان قدس رضوی افزود: شهید سلیمانی به مسیحیان و ایزدی‌های عراق، ترکمن‌ها و کردها کمک می‌کرد و از سقوط سرزمین‌های آن‌ها در برابر داعش جلوگیری کرد و جان‌های بسیاری را نجات داد.

وی به سخنان اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی، در تشییع پیکر شهید سلیمانی و نامیدن این سردار سرافراز اسلام به عنوان شهید قدس اشاره و خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی در چارچوب و حصار یک ملت، مذهب و زبان خاص و جغرافیایی محدود نمی‌گنجد، او به تمام جریان‌های مقاومت در جهان و انسان‌های مظلومی که در برار ظلم و استکبار ایستاده‌اند و راه مبارزه، مجاهدت و حیات را انتخاب کرده‌اند، تعلق دارد.

مروی با اشاره به سیره شهید سلیمانی در ایجاد وحدت، بیان کرد: شهید سلیمانی در عمل و گفتار به وحدت اعتقاد داشت و این حقیقت را با تمام وجود و با حضور در صحنه‌های مختلف و مقابله با استکبار درک کرده بود که امت اسلام تنها در سایه وحدت و اتحاد می‌تواند دشمنان اسلام، انسانیت و بشریت را شکست دهد.

وی با اشاره تعبیر رهبر معظم انقلاب در خصوص مکتب سلیمانی عنوان کرد: اگر کسی فقط دارای یک بعد از ابعاد فضیلت های انسانی و بشری باشد آن را صاحب مکتب نمی‌خوانند؛ صاحب مکتب کسی است که دارای ابعاد گوناگون باشد و شهید سلیمانی اینگونه بود.

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی ابعاد گوناگون زندگی شهید سلیمانی را تجلی فضیلت ها و خوبی‌ها خواند و ابراز کرد: شهید سلیمانی با همه عظمت و جایگاه نظامی‎ که داشت، همواره در میان مردم حضور می‌یافت و خود را جدا از مردم نمی‌دانست، در برخورد با مردم و ضعفا از جهات احساسی و عاطفی بسیار بالایی برخوردار بود، با تمام عظمتی که داشت هیچ‌گاه شأنی برای خود قائل نبود و ذره‌ای تکبر در وجودش نداشت و تمام ملت را صرف‌نظر از گرایش‌ها و سلایق حقیقتا دوست می‌داشت؛ لذا خداوند نیز محبت او را در دل همه مردم قرار داد که این حقیقت در تشییع پیکر این شهید آشکار شد.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی همانگونه که در عرصه‌های نبرد با دشمنان انسانیت و اسلامیت با صلابت و اقتدار خود افتخارها آفرید، در حوزه مردم داری متواضع، توجه به خدا و توسل به ائمه اطهار(ع) و برخورد با فرزندان شهدا یک انسان رئوف در نهایت لطافت بود.

مروی در ادامه به ابعاد مختلف شخصیت شهید سلیمانی اشاره و یکی از جنبه‌های بارز این شهید را اخلاص دانست و عنوان کرد: اخلاص در رأس ویژگی‌های ممتاز شهید گران‌قدر سلیمانی بود، اخلاص است که موجب رشد و تعالی معنوی انسان می‌شود و دل‌ها را تسخیر می‌کند که این ویژگی در این شهید والامقام بارز بود.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی رسانه‎ نداشت و کمتر در تلویزیون مشاهده می‌شد و هیچ‌گاه به دنبال نشان دادن خود نبود، اما جمعیتی که از اقشار گوناگون برای تشییع پیکر شهید سلیمانی گرد آمدند، نشان داد که خداوند چگونه یک مؤمن را در دل‌های مردم محبوب می‌گرداند.

به گزارش گردشگر آنلاین، تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در تشییع پیکر شهید سلیمانی قشر خاصی حضور نداشت، رنگین کمانی از اقشار و اصناف مختلف در این تشییع پیکر بودند و این نشان دهنده جامعیت و سعه صدر شهید سلیمانی بود، اضافه کرد: شهید سلیمانی فردی نظامی است، اما هنگام سخنرانی در موضع کرامت انسانی و رأفت سخن می‌گوید، به جوانان و نسل جدید و آن‌هایی که به‌ ظاهر هنجارهای اجتماعی و دینی را رعایت نمی‌کنند از کلام و و زبان احسن استفاده می‌کند و نگاهی توأم با مهربانی، رأفت و پدرانه دارد، نوع ادبیاتی که در خصوص این افراد به کار می‌برد قابل‌توجه است، تعابیری همچون «این‌ها فرزندان ما هستند»، «برادران و خواهران ما هستند» که این شهید والامقام به کار می‌برد، درس‌آموز است.

وی ولایت مداری را از دیگر ویژگی های سردار سلیمانی معرفی و اظهار کرد:سردار سلیمانی علی‌رغم برخورداری از نبوغ در مسائل نظامی و سیاسی و برخورداری از قدرت تحلیل و نظریه‌پردازی، در برابر رهبر معظم انقلاب کاملا مطیع و تسلیم بود و رمز موفقیت این شهید عزیز سربازی ولایت و حرکت با اعتقاد در چهارچوب اوامر رهبری بود.

مروی با بیان اینکه شهید سلیمانی نظر رهبری را فصل‌الخطاب می دانست و به آن عمل می‌کرد، تصریح کرد: تنها در خصوص حاج قاسم این را دیدم که وقتی رهبری وی را می‌دید، چهره معظم له باز می‌شد و همانند یک پدر او را در آغوش می‌گرفتند، این نوع برخورد رهبری معظم را در مورد هیچ کس ندیده‌ام و این علاقه طرفینی بود.

به گزارش گردشگر آنلاین ایسنا نوشت: تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه سردار سلیمانی یک انقلابی حقیقی و سیاستمدار برجسته بود، اما اهل جناح و حزب نبود، گفت: شخصیت حاج قاسم بسیار بزرگ‌تر و فراتر از جناح‌ها و احزاب بود، او تنها در جریان انقلاب بود.

وی اضافه کرد: حاج قاسم سلیمانی سیاسی بود اما جناحی نبود، هیچکس نمی‌تواند سندی ارائه دهد که شهید سلیمانی وابسته به جریانی بوده است. او تنها وابسته به انقلاب و اسلام بود و نماد انقلاب را نیز ولی فقیه می‌دانست. او تنها رنگ خدایی داشت و وام‌دار هیچکس نبود.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه شهید سلیمانی در تواضع، اخلاص و ادب سرآمد بود؛ مردم‌داری را از دیگر ویژگی‌های شهید سلیمانی دانست و گفت: این شهید بزرگوار جذب حداکثری داشت و مورد اقبال مردم بود. هر کجا مردم به کمک نیاز داشتند، به کمک آن‌ها می‌شتافت که نمونه آن‌ها در سیل خوزستان و سیستان و بلوچستان مشهود است.

لینک کوتاه : https://gardeshgaronline.ir/?p=4238

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.