رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت گردشگری – گردشگر آنلاین

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۵ صفر ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 15 October
  تهران لطیف
  ١٨(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.٢٨(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۶.٢٨(in)
اوقات شرعی

رفت و امدهای لیتوانی و ایران جان می گیرد

خبرهای خوش اقای کنسول از سرزمین لک لک ها!

سال گذشته تنها ۴۵۰ نفر گردشگر لیتوانیایی به ایران آمدند ولی با عملی شدن پرواز مستقیم بین دو کشور که در مراحل نهایی انعقاد تفاهم است این عدد به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

گردشگرانلاین-لیتوانی اولین کشوری بود که در دهه ۹۰میلادی از اتحاد جماهیر شوروی خارج شد و از آن زمان تا به امروز سعی داشته تا خودش را به عنوان یک کشور مستقل به دنیا بشناساند.

لیتوانی یکی از دیدنی ترین کشور های اروپایی و البته از ارزان ترین آن ها است.

این کشور به خاطر داشتن پارک های ملی ماجراجویانه و روستاهای تماشایی ساحلی، بهشتی برای طبیعت دوستان است و از زمان استقلال این کشور صنعت گردشگری آن رشد قابل توجهی پیدا کرده است. مجموعه های فرهنگی، قلعه های جادویی و شهرهای ماقبل تاریخی جذاب، تاریخ و سنت این کشور را به بهترین شکل ممکن حفظ کرده اند.

این کشور همچنین جاذبه های بسیاری دارد که در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در پایان قرن چهاردهم میلادی، لیتوانی بزرگترین کشور در اروپا بوده است.

لک لک به عنوان سرزمین لک لک ها شناخته شده است. مردم لیتوانی لک لک را نماد خوش شانسی و باروری می دانند. کودکان لیتوانی هنوز باور دارند که لک لک های مهربان، بچه ها را برای مادرانشان می آورند.

۲۵ مارس روز ملی لک لک در کشور لیتوانی است. در این روز هدیه های متنوعی مانند شکلات، مداد  رنگی و تخم مرغ رنگ شده و  اسباب بازی از شاخه های درخت و نرده ها آویزان می شود و به کودکان گفته می شود که این هدیه ها را لک لک ها آورده اند.

مهاجرت به لیتوانی : اقامت لیتوانی و تابعیت لیتوانی

لیتوانی تنها کشور در جهان با عطر و بوی رسمی خود، به نام “عطر و بوی لیتوانی” است که  از رایحه ترنج، گلهای وحشی، زنجبیل، تمشک، چوب صندل و مشک تشکیل شده است و عطر ملی مردمان لیتوانی محسوب می شود.

بسکتبال ورزش ملی لیتوانی است و این کشور بیشتر از هر چیز دیگر به بازیکنان تیم بسکتبالش شناخته شده است.

تیم ملی بسکتبال لیتوانی، در حال حاضر از تیمهای برتر بسکتبال جهان است و بسیاری از بازیکنان آن در لیگ NBA آمریکا در حال بازی هستند.

شاید قامت بلند مردم این سرزمین به دلیل علاقه زیاد آنها به بسکتبال باشد.

خبرهای خوش کنسول لیتوانی

کنسول افتخاری کشور لیتوانی در ایران گفت: برای جذب گردشگران درمانی لیتوانی به ایران و جذب گردشگران تاریخی تفریحی ایرانی به لیتوانی مصمم هستیم.

محسن کریمی طبسی در نشست خبری این کنسول در تهران اظهار داشت: در همایشی که پنجم آذرماه در سطح معاونان وزیر و روسای دانشگاه های ایران و لیتوانی در هتل اسپیناس تهران برگزار خواهد شد به دنبال گسترش تعاملات گردشگری و علمی دو جانبه بین لیتوانی و ایران خواهیم بود.

وی افزود: لیتوانی کشوری بی طرف در مناقشات سیاسی و همواره دوست ایران بوده است.

طبسی تاکید کرد: معاون گردشگری لیتوانی از میهمانان همایش هفته آینده تهران خواهد بود و پیش بینی من این است که در صورت گسترش تعاملات سالانه ۲۰۰ هزار گردشگر از هریک از کشورهای لیتوانی و ایران از کشور مقابل بازدید کنند.

وی گفت: سال گذشته تنها ۴۵۰ نفر گردشگر لیتوانیایی به ایران آمدند ولی با عملی شدن پرواز مستقیم بین دو کشور که در مراحل نهایی انعقاد تفاهم است این عدد به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

کنسول افتخاری لیتوانی تصریح کرد: لیتوانی در ایران سفارت ندارد و همه کارهای اقامت و گذرنامه از طریق همین دفتر کنسولی انجام می شود.

اعطای ویزای گروهی لیتوانی به گردشگران ایرانی

طبسی تاکید کرد: ما برای آشنایی و بسترسازی همکاری گردشگری پس از همایش، مقامات لیتوانیایی حاضر را با هواپیمای اختصاصی برای بازدید به شهداد کرمان خواهیم برد.

وی گفت: اعطای ویزای گروهی لیتوانی به گردشگران ایرانی از پیشنهادات بنده بود که مورد موافقت مقامات لیتوانی قرار گرفت و به زودی اجرایی می شود.

کنسول‌ افتخاری لیتوانی در ایران در ادامه اظهار داشت: باتوجه به خدمات پزشکی خوب و ارزان در ایران تصمیم داریم ایران را به‌عنوان یکی از نقاط گردشگری سلامت معرفی کنیم و تقریبا اطمینان داریم از سوی لیتوانی از آن استقبال خواهد شد چراکه در حال حاضر عمل پیوند قرنیه در ایران سه میلیون و پانصد هزار تومان بیشتر نبوده و این در حالی است که همین عمل در لیتوانی ۳۰۰۰ هزار یورو تمام می‌شود.

وی با بیان اینکه ایران سال گذشته نزدیک به ۱۳ میلیون دلار از محصولات خود را به لیتوانی صادر کرد، گفت: کشور لیتوانی جزو ۵ کشور برتر در حوزه آی‌تی بوده و حضور آنها در چنین شرایطی در ایران نشانه دوستی این کشور با ماست. بیشترین صادرات ما به این کشور از محصولات غذایی بوده که تعاملات برای ازدیاد آن و همکاری با شرکت‌هایی ایران در حال انجام است.

اخبار مرتبط